KONST / Litografier / Färglitografi 15873050
nr 1587 3050
Helga Henschen
(1917-2002), Sverige
"Socialismen. ". Signerad, numrerad 249/460, daterad -79. Färglitografi, bildmått: 32x44 cm, yttermått inklusive ram: 43x52 cm
Helga Henschen, svensk målare, författare och illustratör född 1917, död 2002.
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:15:39
100 kr
150 kr
200 kr
700 kr
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Helga Henschen
Läs mer om Helga Henschen